Karabinek BCM RECCE-18 MCMR PRECISION kal. 5,56x45mm / .223REM

Bravo Company Manufacturing należy do ścisłej czołówki producentów platformy AR-15. Misją firmy jest budowanie wyłącznie najlepszych karabinków, zaprojektowanych by spełnić każde wymagania nawet w najtrudniejszych warunkach.

Lufa precyzyjna (match gradewykonana jest ze stali nierdzewnej SS410. Charakteryzuje się większą twardością i odpornością na korozję niż stal SS416 stosowana w konwencjonalnych lufach precyzyjnych. Wielu doświadczonych strzelców raportowało osiągnięcie za ich pomocą skupienia 0,5 MOA i poniżej (12,7 mm na 91 m) przy użyciu precyzyjnej amunicji.

Skok gwintu 1/8”(203mm) pozwala na poprawną stabilizację pocisków od 55gr do 77gr, pozwalając w pełni wykorzystać możliwości zarówno lekkiej jak i ciężkiej amunicji precyzyjnej.

Komora 5,56 Match (SAM-R) jest bardziej precyzyjna w porównaniu do standardowych komór 5,56 NATO, pozwalając wciąż na bezpieczne wykorzystanie zarówno cywilnej amunicji .223 jak i wojskowej 5,56x45 NATO.

Karabinowy system gazowy (rifle lenght) jest najdłuższym ze stosowanych w platformie AR-15. Charakteryzuje się minimalnym ciśnieniem przy otworze gazowym (gas port), maksymalnie łagodząc cykl broni, impuls odrzutu i zużycie broni.

Spust PNT o płynnej i lekkiej pracy jest polerowany, po czym pokryty warstwą niklu i teflonu dla zmniejszonego oporu działania mechanizmów (o ok. 300%). Znaczna przewaga nad spustami mil-specowymi czyni wymianę całego mechanizmu spustowego niepotrzebną i umożliwia strzelanie precyzyjne prosto „z pudełka”.

Samonośne łoże MCMR z systemem montażu MLOK zaprojektowane zostało w oparciu o uznawane za jedno z najlepszych rozwiązań tego typu BCM – KMR. Wykonanie z aluminium lotniczego 6061-T6 gwarantuje najwyższą wytrzymałość przy minimalnej masie.

Kompensator GUNFIGHTER Mod 1 to wielofunkcyjne urządzenie wylotowe zapewnia doskonałą równowagę miedzy redukcją odrzutu (o ponad 33%), eliminacją podrzutu a zwalczaniem płomienia wylotowego. W przeciwieństwie do klasycznych hamulców nie zwiększa w znaczący sposób hałasu wystrzału, ani nie generuje podmuchu utrudniającego strzelanie np. w ciasnych przestrzeniach czy pozycji leżącej. 

Oprzyrządowanie GUNFIGHTER - dźwignia przeładowania, kolba i chwyt zostały zaprojektowane z pomocą najlepszych strzelców by jak najbardziej udoskonalić ergonomię i obsługę karabinka AR-15.

W zestawie z bronią znajdują się:

-Szyna MLOK 5 sekcji

-Zaczep na pas QD MLOK 

-Kłódka na broń

-Czapka BCM

-Wojskowa instrukcja

Kaliber .223
Komora 5,56x45 NATO
Masa 3,17 kg
Długość lufy 18"
Profil lufy  Pośredni
System gazowy karabinowy
Opór spustu 5.5 lbs 
Urządzenie wylotowe Kompensator jednokomorowy
System montażu Picatinny, MLOK
Bufor H1