Okulary strzeleckie z przesłonami - Hyskore #30027

  • Kod: PA-#30027
  • Producent: Hyskore
  • Dostępność: Dostępne Dostępne

Okulary przystosowane są dla strzelających z pistoletu z jednej lub dwóch rąk.

Okulary przystosowane są dla strzelających z pistoletu z jednej lub dwóch rąk. Należy odpowiednio ustawić przesłonę i blendę. Poprzez to, że blenda i przesłona są oddalone o kilka milimetrów od oprawek, widzimy dokładnie ładowanie pistoletu spoglądając w dół. Wzrok w tych okularach nie męczy się, nie ma ciążenia na nosek i bardzo łatwo i szybko można je zdjąć lub uchylić blendę i przesłonę.

Stosowanie okularów strzeleckich od Hyskore poprawia powtarzalność złożenia i umożliwia precyzyjne celowanie z dokładnym widzeniem przyrządów celowniczych i tarczy, dzięki zastosowaniu odpowiedniej przesłony. Stosując odpowiedni trening widzenia, możemy sprawić by widzieć wyraźnie jednocześnie szczerbinkę, muszkę i tarczę.

Z wiekiem rogówki (soczewki) naszych oczu tracą zdolność akomodacji. W młodszych latach skupiały obraz dokładnie na siatkówce oka, jednak wraz z wiekiem zaczynają skupiać obraz poza nią. Możemy łatwo zobaczyć odległe obiekty, ale bliskie są nieostre. Niestety okulary do czytania nie spełniają swojego zadania w strzelectwie, ponieważ wyostrzają obraz przyrządów celowniczych, ale znacznie rozmywają cel.
Jeśli strzelamy z użyciem kolimatora często kropka w kolimatorze traci swój własny kształt z powodu nasilającego się także z wiekiem astygmatyzmu.
Okulary strzeleckie z przesłonami od Hyskore® pozwalają zdecydowanie poprawić widzenie zarówno bliskich, jak i dalekich obiektów i zobaczyć krystalicznie czysty obraz przyrządów oraz celu, dzięki przesłonie optycznej eliminującej znaczną część niepotrzebnie wpadającego do oka światła, co z kolei powoduje znaczące powiększenie głębi ostrości (wyostrzenie zarówno bliskich, jak i dalekich obrazów). Efekt znany powszechnie z aparatów fotograficznych (czym bardziej zamknięta przesłona obiektywu, tym większa głębia ostrości obrazu) tym razem został wykorzystany w strzelectwie.

Blendy oraz przesłona mogą być mocowane do dowolnych okularów, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność i zakres zastosowań.

 

W zestawie:

  • Przesłona uchylna z 4 rozmiarami otworów
  • Blenda przednia uchylna
  • Blendy boczne
  • Okulary z akrylowymi soczewkami
  • Twarde etui