Pistolet Bul SAS II ULTRA VIPER kal. 9x19mm

Linia SAS II to najnowsze wyczynowe pistolety, opracowane na podstawie wieloletnich doświadczeń światowej klasy zawodników IPSC z TEAM BUL, produkowane pod marką BUL LTD. Wszystkie modele SAS są standardowo wyposażone w takie elementy jak żerdź o pełnej długości, obniżony i spłaszczony zrzut magazynka, kurek "match grade" i wiele innych dodatków w zależności od modelu. Polimerowe okładziny zostały przeprojektowany tak, aby pistolet zapewniał pewny i komfortowy chwyt. W połączeniu z agresywnymi nacięciami na zamku, pistolet zapewnia doskonałą ergonomie przy strzelaniu dynamicznym.

SAS II wykorzystuje nowy i innowacyjny sposób mocowania polimerowej okładziny do stalowego szkieletu. Pozwoliło to na wykorzystanie sprawdzonych magazynków m5 o zwiększonej pojemności. Wykonany z jednego kawałka stali szkielet dla lepszego dopasowania, wyposażony został w prowadnice pełnej długości.

Po raz pierwszy dwurzędowy 2011 jest dostępny w kompaktowym pakiecie ULTRA, będącym idealnym rozwiązaniem do noszenia, służby i ochrony osobistej.

Każdy pistolet jest wykonany ręcznie, spasowany precyzyjnie według najmniejszych norm tolerancji przez mistrzów rusznikarstwa, którzy według nas zbudowali najlepszą linie pistoletów jaka kiedykolwiek powstała.

Lekki, łatwy w użyciu i niezawodny kolimator Shield RMS zainstalowany na specjalnie wyciętym w tym celu zamku umożliwia szybsze i dokładniejsze strzelanie niż kiedykolwiek wcześniej możliwe z przyrządów mechanicznych. 

Wersja Lightweight jest idealna dla strzelców, dla których każdy gram ma znaczenie. Inżynierom BUL'a udało się osiągnać znaczne oszczędności na polu masy broni bez poświęcania funkcjonalności, ergonomii i skuteczności broni. Najbardziej rzucającym się w oczy jest agresywne wycięcie szkieletu na przodzie broni, jednak wycięciom poddany został także zamek, co pozwoliło nie tylko zmniejszyć masę, ale i odczuwalny odrzut dzięki zmniejszeniu przesunięcia rozłożenia masy podczas strzału. 

Ryflowana lufa nie tylko umożliwia kolejne oszczędności na masie broni i lepsze wyważenie, ale zapewnia także większą powierzchnię oddawania ciepła podczas intensywnego strzelania.

Integralny kompensator jednokomorowy przekierowuje część gazów wylotowych w górę zmniejszając podrzut i pomagając utrzymać broń na celu. 

Cechy modelu SAS II ULTRA:

  • 3.25" lufa ryflowana
  • Aluminiowy szkielet
  • Regulowana szczerbinka
  • Szyna Picatinny w standardzie
  • Opór spustu 3,5lb - 4lb w standardzie